Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal internetowy Teraz Płock- Lokalna nawigacja w biznesie

terazplock.pl logo
Dziś jest 24 Kwietnia 2018 roku, imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
reklama

PBU Interbud Płock

Odwiedziny

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
149 692 667

 

Nieruchomości Płock

Informacje

2011-11-30

Zrobiony w balona - pracownik Hemex Budownictwo

Pracownik jest, ale jego pracodawca, Hemex Budownictwo - choć formalnie wciąż istnieje - rozpłynął się we mgle. - Żeby szukać nowego zajęcia, muszę mieć świadectwo pracy. Ale od kilku miesięcy nie mogę się go doprosić - opowiada "Gazecie" Dariusz Szymański. - Prezes, kiedy jeszcze odbierał telefony, powiedział mi, że nic z tego.


Szymański pracuje w Hemeksie od dziewięciu lat jako kierowca. Pierwsze lata wspomina dobrze, firma budowała drogi, zakładała kanalizacje, zatrudniała ok. setki pracowników, siedzibę miała przy Starym Rynku w Płocku, biuro projektowe we Włocławku... Wszystko szło świetnie.

Na początku 2011 roku sporo się zmieniło - nasz bohater w trakcie gwałtownego hamowania zerwał sobie mięśnie łydki. Poszedł na chorobowe, teraz jest na zasiłku rehabilitacyjnym. Tymczasem firma zaczęła podupadać.

- Najpierw udziały odsprzedano innej spółce, Zrembowi. Zremb z kolei odsprzedał je firmie Halsner, gdzieś z Pomorza. Wtedy właśnie prezesem Hemeksu został Marek Halski - opowiada Szymański. - Tak zresztą jest do dziś, w internecie można znaleźć wpis firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Stoi tam czarno na białym - firma Hemex Budownictwo, prezes Marek Halski, siedziba Stary Rynek. Tylko podany na stronie numer telefonu już nie istnieje.

Koledzy Szymańskiego po kolei zaczęli tracić pracę. - Część ludzi jeszcze na początku roku dostała wypowiedzenia, inni odeszli, bo firma przestała im płacić - relacjonuje nasz rozmówca. - Mnie także przestała wypłacać zasiłek, od kwietnia ten obowiązek przejął na siebie ZUS.

I teraz najważniejsze - Szymańskiemu niedługo skończy się ów zasiłek. Mężczyzna zdaje sobie jednak sprawę, że do Hemeksu nie wróci, bo fizycznie - zwyczajnie nie ma gdzie. - Tylko co z moim świadectwem pracy? Bez niego nie zarejestruję się jako bezrobotny, nie dostanę nowego zajęcia. Zostanę bez środków do życia - martwi się nasz rozmówca.

 
Więcej na: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,1073108...


 

Galeria do tej informacji (klknij na miniaturze, aby ją powiększyć):

źródło: Plock.Gazeta.pl

« wróć

 

Zobacz również z Plock.Gazeta.pl:

  Wiadomości 1 - 10 z 10929

dodano: 2013-06-19  
Czytelnik: Czy bioodpady mają się zaśmiardnąć?
Pyta o to nasz czytelnik, zaniepokojony informacją wyczytaną w "Gazecie", że od 1 lipca mieszkańcy domów jednorodzinnych w Płocku będą mieli dostarczone pojemnik i dwa worki, w tym jeden na bioodpady. - To budzi niepokój - czytaj więcej »

 

dodano: 2013-06-19  
Dołóż się do pomnika Miry i przyjdź w piątek na wianki
W piątek w amfiteatrze szykuje się wielkie widowisko! Wystąpią zespoły Wisła, Dzieci Płocka, a także Mazowsze, którego założycielką była Mira Zimińska-Sygietyńska. Koncert zakończy się wspólnym puszczaniem wianków, a cały doch czytaj więcej »

 

dodano: 2013-06-19  
Niepełnosprawni testują płockie ulice. Na pierwszy ogień - Otolińska
Stowarzyszenie "De Facto" i grupa niepełnosprawnych badają, czy płockie ulice, skrzyżowania i chodniki są przystosowane do osób jeżdżących na wózkach i niewidomych. Jak wypadła pierwsza w tym badaniu Otolińska? Generalnie n czytaj więcej »

 

dodano: 2013-06-19  
Budmat i JESSICA rewitalizują Fabrykę Maszyn Żniwnych
Wkrótce skończy się proces rewitalizacji obszaru dawnej Fabryki Maszyn Żniwnych. Na przebudowę ostatniej niezagospodarowanej hali Budmat wziął pożyczkę z inicjatywy JESSICA. W ten sposób płockie przedsiębiorstwo stało się pionierem w czytaj więcej »

 

dodano: 2013-06-19  
Apel policji do pasażerów autobusu, który uderzył w blok
Apel nadesłał rzecznik płockiej komendy Krzysztof Piasek. Oto jego treść: Więcej na: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,14125663,Apel_policji_do_pasazerow_autobusu__ktory_uderzyl.html czytaj więcej »

 

dodano: 2013-06-19  
Dwa wypadki w Płocku - policja prosi o pomoc
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku poszukują świadków dwóch wypadków, które miały miejsce w dniach 20 maja i 3 czerwca 2013 r. na terenie Płocka. Więcej na: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,14125591,D czytaj więcej »

 

dodano: 2013-06-19  
Wypadek. Jaki jest stan zdrowia rannych
Jak dowiedzieliśmy się od policji, po badaniach w szpitalu i opatrzeniu ran pierwsi pasażerowie, którzy ucierpieli w wypadku, jaki wydarzył się rano na płockich Podolszycach, już zostali zwolnieni do domu. Trzy osoby mają poważne obrażenia. czytaj więcej »

 

dodano: 2013-06-19  
Wypadek. Jechałem tym autobusem - relacja pasażera
Marcin Sarzalski był pasażerem autobusu, który we wtorek wczesnym rankiem zboczył nagle z kursu i wpadł w balkon bloku przy Armii Krajowej 60. Więcej na: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,14122574,Wypadek__Jechalem_tym_autobusem___rela czytaj więcej »

 

dodano: 2013-06-19  
Wypadek. Cieszę się, że przeżyłam - mówi lokatorka mieszkania
Renata Pawłow-Fusik była w domu, kiedy w balkon jej mieszkania na parterze bloku przy Armii Krajowej 60 na płockich Podolszycach wjechał autobus. Jeszcze spała. Najpierw pomyślała, że to mocno strzelił piorun. Więcej na: http://plock.gazeta.pl/ czytaj więcej »

 

dodano: 2013-06-19  
Na Podolszycach Płd. będzie nowy patron ulicy - św. Jerzy
Jest już gotowy projekt uchwały w tej sprawie. Radni prawdopodobnie przegłosują go podczas najbliższej sesji rady miasta. Więcej na: http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,14122107,Na_Podolszycach_Pld__bedzie_nowy_patron_ulicy___sw_.html czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Plock.Gazeta.pl »

 

137 665 610