Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem
top
ramka
bottom

PBU Interbud Płock

top
ramka
bottom
top
ramka

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
69 868 720

bottom
top
ramka

2013-02-26

Orlen Handball Mini Liga - VI edycja

Wystartowała VI edycja Orlen Handball Mini Liga. W niedzielę w hali sportowej Zespołu Szkół nr 5 w Płocku rozpoczęła się pierwsza kolejka rozgrywek, w których uczestniczą dzieci z klas IV i V szkół podstawowych.
 
W ramach ligi rozegranych zostanie 10 kolejek po 5 dla każdego rocznika. W tegorocznych rozgrywkach uczestnicy 16 drużyn m.in.: z Warszawy, Siedlec, Sierpca, Płocka oraz okolic.

W projekcie ORLEN HANDBALL MINI LIGA bierze udział co miesiąc około 200 dzieci. Dzięki sponsorowi tytularnemu PKN Orlen SA oraz Urzędowi Miasta Płock, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej może organizować prawdziwą akademię piłki ręcznej. OHML została dofinansowana przez Urząd Miasta Płocka w kwocie 30 000 zł w otwartym konkursie ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2013 r.

Liga powstała w 2007 roku, w trakcie pięciu edycji zgodnie ze strategią, dzieci które wzięły udział w rozgrywkach, mają możliwość dalszego trenowania w grupach młodzieżowych - w kategorii dzieci, młodzika, juniora młodszego. System szkolenia pozwala na właściwy rozwój zawodników. Pierwsi wychowankowie OHML, startują dziś w lidze młodzików: SKF Wisła Płock, Muks 21 Płock.

Uczniowie uczą się w klasach sportowych w Gimnazjum nr 5, 8.10. Aspekt szkoleniowy nie jest jedynym, bo udział w OHML, ma również wiele treści poznawczych i integracyjnych. Turniej odwiedzają zawodnicy i kadra szkoleniowa I zespołu płockiej Wisły, reprezentanci Polski seniorów oraz grup juniorskich. Na trybunach można spotkać legendy płockiego szczypiorniaka, dopingujące swoje wnuki, dzieci.

W każdej edycji mocnym akcentem swój udział podkreśla sponsor tytularny PKN ORLEN, który oprócz finasowania strojów, piłek dla uczestników, dba również o zapewnienie środków na bieżącą działalność ligi (wyżywienie, nagrody). Wspieranie projektu przez Urząd Miasta Płocka pozwala na wysoką jakość przedsięwzięcia. Bo OHML to nie tylko współzawodnictwo, ale miejsce rozwoju dla dzieci, trenerów, młodych sędziów. Trzeba tutaj podkreslić zaangażowanie rownież środowiska sędziowskiego, którzy dbają o sferę fair play, od znanych profesjonalistów w tej dziedzinie do młodych adeptów.

Bardzo istotnym celem rozwoju młodzieżowej piłki ręcznej, było zaangażowanie w projekt nie tylko trenerów grup młodzieżowych Wisły, ale przede wszystkim nauczycieli wychowania fizycznego płockich i okolicznych podstawówek.

Harmonogram rozgrywek OHML 2013: 24.02, 24.03, 28.04, 26.05, 23.06, 29.09, 13.10, 27.10, 24.11, 8.12. Na zakończenie rozgrywek każdego rocznika wybierna jest reprezentacja OHML, która w kolejnym sezonie bierze udział w rozrywkach Mazowieckiej Ligi Dzieci.

 

źródło: Urząd Miasta Płocka

« wróć

 

Zobacz również z Urząd Miasta Płocka:

  Wiadomości 1 - 10 z 3203

dodano: 2014-04-15  
Rewitalizacja Małachowianki przebiega planowo
Rewitalizacja zabytkowych budynków średniowiecznej Kolegiaty św. Michała z XIII w. i dawnego XVII-wiecznego Kolegium jezuickiego na terenie Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku przebiega zgodnie z planem i jest w znacznym czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-11  
Płocczanin Mistrzem Polski w kick-boxingu
Piotr Maślanka został Mistrzem Polski Seniorów w kick-boxingu podczas zawodów rozegranych w Nowym Mieście Lubawskim w formułach light-contact i point-fighting.   Współzawodnictwo w obu formułach, odbywało się jednocześn czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-09  
Malowana Wielkanoc
Ponad 2 tysiące prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Tradycje Wielkanocne”. Autorzy najładniejszych odebrali we wtorek nagrody. Ich dzieła można oglądać na wystawie w Domu Darmstadt.   Konkurs, już po raz dwunasty, zorganizowa czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-09  
Przebudowa dworca kolejowego i autobusowego – zmiany w organizacji ruchu
Informujemy, że w związku z przebudową dworca kolejowego i autobusowego w obrębie ulic Mickiewicza, Chopina oraz placu manewrowego dworca zostanie zmieniona organizacja ruchu. Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać od środy 9 kwietnia. &nbs czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-09  
Zostań dawcą
Co 10 minut ktoś na świecie umiera na białaczkę. Co 4 minuty kolejna osoba dowiaduje się, że jest chora. Każdy z nas może sprawić, że te statystyki będą mniej tragiczne. Wystarczy zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.   czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-07  
KM buduje nową zajezdnię autobusową
Spółka gminna Komunikacja Miejska została kolejnym beneficjentem inicjatywy JESSICA wdrażanej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Środki preferencyjnej pożyczki JESSIC czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-07  
Udane otwarcie sezonu rowerowego
W niedzielne przedpołudnie płocczanie z prezydentem Płocka zainaugurowali sezon rowerowy. Całe rodziny na rowerach, rajd drogami rowerowymi łączącymi płockie osiedla, konkursy, znakowanie rowerów i bezpłatny serwis rowerowy to atrakcje przy czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-01  
Oczyszczalnia w konkursie na najlepszą inwestycję
Inwestycja Wodociągów Płockich ma szansę na nagrodę w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014. Na swojego kandydata mogą też głosować internauci. Organizatorami konkursu są Europejski Kongres Gospodarczy oraz redakcja Portalusamorządowego czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-01  
Święto płockiego teatru
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru po raz kolejny nagrodzeni zostali ludzie związani z płocką sceną. Życzenia całemu środowisku teatralnemu składał prezydent Andrzej Nowakowski.   Gala odbyła się w Teatrze Dramatycznym. Najlepszym płock czytaj więcej »

 

dodano: 2014-03-31  
Uwaga! Zbliża się przerwa w pracy Urzędu
Przypominamy, że w związku z przeprowadzką Wydziału Ewidencji i Spraw Obywatelskich do budynku przy al. Piłsudskiego 6 od wtorku 1 kwietnia do piątku 4 kwietnia klienci tej komórki nie będą obsługiwani.   Od najbliższego wtorku płoc czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Urząd Miasta Płocka »

 

bottom
60 671 216