Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal Płock - Cały Płock w internecie. Płocki portal Teraz Płock

terazplock.pl logo
Dziś jest 17 Września 2014 roku, imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek
top
ramka
bottom

PBU Interbud Płock

top
ramka
bottom
top
ramka

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
81 191 718

bottom
top
ramka

2013-02-26

Orlen Handball Mini Liga - VI edycja

Wystartowała VI edycja Orlen Handball Mini Liga. W niedzielę w hali sportowej Zespołu Szkół nr 5 w Płocku rozpoczęła się pierwsza kolejka rozgrywek, w których uczestniczą dzieci z klas IV i V szkół podstawowych.
 
W ramach ligi rozegranych zostanie 10 kolejek po 5 dla każdego rocznika. W tegorocznych rozgrywkach uczestnicy 16 drużyn m.in.: z Warszawy, Siedlec, Sierpca, Płocka oraz okolic.

W projekcie ORLEN HANDBALL MINI LIGA bierze udział co miesiąc około 200 dzieci. Dzięki sponsorowi tytularnemu PKN Orlen SA oraz Urzędowi Miasta Płock, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej może organizować prawdziwą akademię piłki ręcznej. OHML została dofinansowana przez Urząd Miasta Płocka w kwocie 30 000 zł w otwartym konkursie ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2013 r.

Liga powstała w 2007 roku, w trakcie pięciu edycji zgodnie ze strategią, dzieci które wzięły udział w rozgrywkach, mają możliwość dalszego trenowania w grupach młodzieżowych - w kategorii dzieci, młodzika, juniora młodszego. System szkolenia pozwala na właściwy rozwój zawodników. Pierwsi wychowankowie OHML, startują dziś w lidze młodzików: SKF Wisła Płock, Muks 21 Płock.

Uczniowie uczą się w klasach sportowych w Gimnazjum nr 5, 8.10. Aspekt szkoleniowy nie jest jedynym, bo udział w OHML, ma również wiele treści poznawczych i integracyjnych. Turniej odwiedzają zawodnicy i kadra szkoleniowa I zespołu płockiej Wisły, reprezentanci Polski seniorów oraz grup juniorskich. Na trybunach można spotkać legendy płockiego szczypiorniaka, dopingujące swoje wnuki, dzieci.

W każdej edycji mocnym akcentem swój udział podkreśla sponsor tytularny PKN ORLEN, który oprócz finasowania strojów, piłek dla uczestników, dba również o zapewnienie środków na bieżącą działalność ligi (wyżywienie, nagrody). Wspieranie projektu przez Urząd Miasta Płocka pozwala na wysoką jakość przedsięwzięcia. Bo OHML to nie tylko współzawodnictwo, ale miejsce rozwoju dla dzieci, trenerów, młodych sędziów. Trzeba tutaj podkreslić zaangażowanie rownież środowiska sędziowskiego, którzy dbają o sferę fair play, od znanych profesjonalistów w tej dziedzinie do młodych adeptów.

Bardzo istotnym celem rozwoju młodzieżowej piłki ręcznej, było zaangażowanie w projekt nie tylko trenerów grup młodzieżowych Wisły, ale przede wszystkim nauczycieli wychowania fizycznego płockich i okolicznych podstawówek.

Harmonogram rozgrywek OHML 2013: 24.02, 24.03, 28.04, 26.05, 23.06, 29.09, 13.10, 27.10, 24.11, 8.12. Na zakończenie rozgrywek każdego rocznika wybierna jest reprezentacja OHML, która w kolejnym sezonie bierze udział w rozrywkach Mazowieckiej Ligi Dzieci.

 

źródło: Urząd Miasta Płocka

« wróć

 

Zobacz również z Urząd Miasta Płocka:

  Wiadomości 1 - 10 z 3291

dodano: 2014-09-15  
Uwaga! Alkohol metylowy
Na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja, że podczas kontroli na terenie zakładów w miejscowości Bystrzyca ujawniono 500 butelek alkoholu o nazwie Absinth, który zawierał w swoim składzie nie czytaj więcej »

 

dodano: 2014-09-15  
Stop wściekliźnie!
Od 15 do 22 września na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.   Komunikat w tej sprawie wydał Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Wete czytaj więcej »

 

dodano: 2014-09-08  
Komunikat PKN Orlen
PKN ORLEN przygotowuje się do planowanego postoju technologicznego instalacji Olefin II. Pierwszy i ostatni etap postoju będzie wymagał skierowania część strumieni technologicznych na pochodnie, co spowoduje pojawienie się efektów świetlny czytaj więcej »

 

dodano: 2014-09-08  
44. Regaty o Puchar Wrzosu
W sobotę wodniacy i żeglarze z Płocka, Murzynowa i Duninowa wzięli udział w 44. Regatach o Puchar Wrzosu Prezydenta Miasta Płocka. Miłośnicy pływania pod żaglami rywalizowali na Zalewie Włocławskim.   - Rok temu podczas otwarcia sezonu żeg czytaj więcej »

 

dodano: 2014-09-05  
Królewscy szukają zawodniczek
KS Królewscy Płock ogłaszają nabór do drużyny. Na zgłoszenia czekają do końca września.   - Bardzo się cieszymy, że nadszedł ten czas, otwieramy drugą żeńską drużynę - mówi prezes klubu KS Królewscy Płock Adam Bli czytaj więcej »

 

dodano: 2014-09-03  
Ciechomice – komunikacja zastępcza
W dniach od 3 do 7 września 2014 r. realizowane będą wszystkie kursy autobusów zastępczych linii 7 według rozkładu jazdy zamieszczonego na przystankach i w internecie (do piątku włącznie realizowane będą kursy o godz. 7:03 z Ciechomic do Łą czytaj więcej »

 

dodano: 2014-08-28  
Zmiany w obsłudze klienta Wydziału Ewidencji i Spraw Obywatelskich
Od dnia 1 września 2014 roku stanowiska obsługi klienta Wydziału Ewidencji i Spraw Obywatelskich w budynku Urzędu Miasta Płocka przy al. Piłsudskiego 6 będzie przyjmował klientów od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 17.   czytaj więcej »

 

dodano: 2014-08-27  
Pozbądź się legalnie elektrośmieci
Kolejna zbiórka elektrośmieci prowadzona w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” odbędzie się w Płocku w najbliższą sobotę 30 sierpnia 2014 r. w godzinach 9-14. Tego dnia na parkingu przy centrum handlowym Auchan oraz czytaj więcej »

 

dodano: 2014-08-22  
Rocznica obrony Płocka
W 94. rocznicę obrony Płocka przed bolszewikami mieszkańcy miasta oddali hołd bohaterom.   Uroczystości odbyły się na cmentarzu garnizonowym. Ich szczególnym gościem była Grażyna Mościcka, córka majora Janusza Mościckiego, dow& czytaj więcej »

 

dodano: 2014-08-22  
Razem w Europie
Młodzież z Żytomierza, miasta partnerskiego Płocka spędza wakacje w stanicy harcerskiej w Gorzewie. W poniedziałek Ukraińcy spotkali się z prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim.   Ponad dwudziestoosobowa grupa młodzieży polskiego pochod czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Urząd Miasta Płocka »

 

bottom
71 716 093