Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal Płock - Cały Płock w internecie. Płocki portal Teraz Płock

terazplock.pl logo
Dziś jest 25 Listopada 2014 roku, imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens
top
ramka
bottom

PBU Interbud Płock

top
ramka
bottom
top
ramka

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
84 511 482

bottom
top
ramka

2013-02-26

Orlen Handball Mini Liga - VI edycja

Wystartowała VI edycja Orlen Handball Mini Liga. W niedzielę w hali sportowej Zespołu Szkół nr 5 w Płocku rozpoczęła się pierwsza kolejka rozgrywek, w których uczestniczą dzieci z klas IV i V szkół podstawowych.
 
W ramach ligi rozegranych zostanie 10 kolejek po 5 dla każdego rocznika. W tegorocznych rozgrywkach uczestnicy 16 drużyn m.in.: z Warszawy, Siedlec, Sierpca, Płocka oraz okolic.

W projekcie ORLEN HANDBALL MINI LIGA bierze udział co miesiąc około 200 dzieci. Dzięki sponsorowi tytularnemu PKN Orlen SA oraz Urzędowi Miasta Płock, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej może organizować prawdziwą akademię piłki ręcznej. OHML została dofinansowana przez Urząd Miasta Płocka w kwocie 30 000 zł w otwartym konkursie ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2013 r.

Liga powstała w 2007 roku, w trakcie pięciu edycji zgodnie ze strategią, dzieci które wzięły udział w rozgrywkach, mają możliwość dalszego trenowania w grupach młodzieżowych - w kategorii dzieci, młodzika, juniora młodszego. System szkolenia pozwala na właściwy rozwój zawodników. Pierwsi wychowankowie OHML, startują dziś w lidze młodzików: SKF Wisła Płock, Muks 21 Płock.

Uczniowie uczą się w klasach sportowych w Gimnazjum nr 5, 8.10. Aspekt szkoleniowy nie jest jedynym, bo udział w OHML, ma również wiele treści poznawczych i integracyjnych. Turniej odwiedzają zawodnicy i kadra szkoleniowa I zespołu płockiej Wisły, reprezentanci Polski seniorów oraz grup juniorskich. Na trybunach można spotkać legendy płockiego szczypiorniaka, dopingujące swoje wnuki, dzieci.

W każdej edycji mocnym akcentem swój udział podkreśla sponsor tytularny PKN ORLEN, który oprócz finasowania strojów, piłek dla uczestników, dba również o zapewnienie środków na bieżącą działalność ligi (wyżywienie, nagrody). Wspieranie projektu przez Urząd Miasta Płocka pozwala na wysoką jakość przedsięwzięcia. Bo OHML to nie tylko współzawodnictwo, ale miejsce rozwoju dla dzieci, trenerów, młodych sędziów. Trzeba tutaj podkreslić zaangażowanie rownież środowiska sędziowskiego, którzy dbają o sferę fair play, od znanych profesjonalistów w tej dziedzinie do młodych adeptów.

Bardzo istotnym celem rozwoju młodzieżowej piłki ręcznej, było zaangażowanie w projekt nie tylko trenerów grup młodzieżowych Wisły, ale przede wszystkim nauczycieli wychowania fizycznego płockich i okolicznych podstawówek.

Harmonogram rozgrywek OHML 2013: 24.02, 24.03, 28.04, 26.05, 23.06, 29.09, 13.10, 27.10, 24.11, 8.12. Na zakończenie rozgrywek każdego rocznika wybierna jest reprezentacja OHML, która w kolejnym sezonie bierze udział w rozrywkach Mazowieckiej Ligi Dzieci.

 

źródło: Urząd Miasta Płocka

« wróć

 

Zobacz również z Urząd Miasta Płocka:

  Wiadomości 1 - 10 z 3311

dodano: 2014-11-24  
Szlachetna Paczka
 Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” wystartowała. Na pomoc czeka także wiele ubogich rodzin z Płocka. Inauguracja kampanii w naszym mieście odbyła się w sobotę w galerii Mazovia. Patronat honorowy na czytaj więcej »

 

dodano: 2014-11-24  
Bal Wolontariusza
 Piotr, Marcin, Krzysztof, Iza, Ola i Dawid – to imiona wyjątkowych ludzi, wolontariuszy, którzy w sobotę zostali wyróżnieni podczas drugiego płockiego Balu Wolontariusza.   Impreza organizowana przez Płocki Wolontar czytaj więcej »

 

dodano: 2014-11-18  
Jest boisko, są plany na kolejne inwestycje na osiedlu
Dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 15 na osiedlu Trzepowo nie kryli radości z nowego boiska, które powstało przy ich szkole. Pomysł zgłosiła rada osiedlowa w odpowiedzi na propozycję prezydenta, o wskazanie najpilniejszych potrze czytaj więcej »

 

dodano: 2014-11-18  
II etap budowy Systemu Informacji Miejskiej
Miejski Zarząd Dróg w Płocku zakończył II etap budowy Systemu Informacji Miejskiej, który obejmował montaż tablic numerowych na wybranych budynkach użyteczności publicznej oraz tablic z nazwami ulic na osiedlach: Kolegialna, Kochanow czytaj więcej »

 

dodano: 2014-11-12  
Uroczystości 11 Listopada i zwiedzanie Małachowianki
- Wolność nigdy nie była nam dana, zawsze musieliśmy ją wywalczyć – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski do płocczan zebranych z okazji Narodowego Święta Niepodległości na placu Narutowicza. Uroczystości zaczęły się rano od zbi czytaj więcej »

 

dodano: 2014-11-12  
Kryte boisko gotowe
Na stadionie Wisły Płock otwarte zostało całoroczne kryte boisko do piłki nożnej dla najmłodszych adeptów futbolu. W uroczystym otwarciu wzięli udział m. in. Minister sportu Andrzej Biernat, wiceprezes PZPN Roman Kosecki oraz prezydent Płoc czytaj więcej »

 

dodano: 2014-10-31  
Płock głosuje! Bijemy rekord frekwencji
 To hasło kampanii społecznej, zachęcającej mieszkańców Płocka do udziału w wyborach. Działa już platforma internetowa, za pośrednictwem której każdy z mieszkańców może sprawdzić, w którym okręgu i lokalu może zagłoso czytaj więcej »

 

dodano: 2014-10-31  
Konfrontacje historyczne o żołnierzach niezłomnych
 Muzeum Mazowieckie zaprasza na „Konfrontacje Historyczne” na temat Niezłomni – Wyklęci – Skazani na zapomnienie. Poszukiwania miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego.   O poszukiwaniach polskich boh czytaj więcej »

 

dodano: 2014-10-13  
Obradowała Rada Gospodarcza
Inwestycje zrealizowane i planowane były głównym tematem czwartego posiedzenia Płockiej Rady Gospodarczej, które odbyło się w ratuszu 9 października 2014 r. Podczas spotkania prezydent Andrzej Nowakowski przedstawił wybrane inwesty czytaj więcej »

 

dodano: 2014-10-07  
Odkryj swoje mocne strony, działaj skutecznie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku zaprasza swoich klientów oraz pracowników na profesjonalne sesje coachingowe. „Coaching polega na pomaganiu ludziom w osiąganiu tego, czego chcą, bez robienia tego za nich i bez m&oacu czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Urząd Miasta Płocka »

 

bottom
74 857 208