Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal internetowy Teraz Płock- Lokalna nawigacja w biznesie

terazplock.pl logo
Dziś jest 20 Maja 2019 roku, imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

PBU Interbud Płock

Odwiedziny

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
166 232 081

 

Nieruchomości Płock

Informacje

2014-07-03

STOP 18

Jak co roku w pierwszych dniach wakacji płocka Straż Miejska podjęła działania związane z realizacją programu odpowiedzialnej sprzedaży wyrobów tytoniowych „STOP 18”.  Tylko w ciągu  czterech godzin akcji patrol odwiedził wczoraj w różnych częściach miasta 35 punktów oferujących wyroby tytoniowe.

 

Podczas działań strażnicy starali się dotrzeć do jak największej grupy sprzedawców, informując ich o asertywnych zachowaniach wobec nieletnich przy sprzedaży wyrobów tytoniowych. Sprzedawcy informowani byli o ich prawach i obowiązkach, przede wszystkim, że są uprawnieni do żądania okazania dowodu osobistego od osoby, która nie wygląda w ich ocenie na pełnoletnią. Ponadto prawo bezwzględnie zabrania sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom, które nie ukończyły 18 roku życia.

Strażnicy wręczali sprzedawcom ulotki informacyjne na temat programu „STOP 18” oraz nalepki do oznakowania punktu sprzedaży wskazujące, że osoby niepełnoletnie nie kupią u nich wyrobów tytoniowych.

Zgodnie z uprawnieniami strażnik miejski może nałożyć na nieodpowiedzialnego  sprzedawcę za sprzedaż nieletniemu papierosów mandat wynoszący 500 zł, natomiast w przypadku skierowania sprawy do sądu grozi grzywna nawet do 5000 zł.

Warto zauważyć, iż program STOP 18 ma również za zadanie przekonać społeczeństwo, że warto reagować w sytuacji, gdy widzimy jak niepełnoletni kupuje papierosy. Należy to natychmiast zgłosić do Straży Miejskiej pod numer 986 lub Policji na 997.

Działania płockiej Straży Miejskiej w ramach realizacji Programu STOP 18 mają charakter ciągły i w tym roku zostaną na pewno przeprowadzono co najmniej jeszcze raz  na przełomie października i listopada.  Przypominamy, że patrol Straży Miejskiej przed feriami w ramach działań przebiegających pod hasłem „Bezpieczne Ferie 2014”, odwiedził również 40 innych punktów oferujących wyroby tytoniowe.

 

Galeria do tej informacji (klknij na miniaturze, aby ją powiększyć):

źródło: Straż Miejska w Płocku

« wróć

 

Zobacz również z Straż Miejska w Płocku:

  Wiadomości 1 - 10 z 615

dodano: 2015-06-16  
Patrole rowerowe
Ruszyły już patrole rowerowe Straży Miejskiej. Nie tylko patrole piesze, służba z wykorzystaniem radiowozów, ale również strażnicy miejscy na rowerach dbać będą o bezpieczeństwo mieszkańców. Strażnicy miejscy na rowerac czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
Działania prewencyjne
Rejonowi Straży Miejskiej przeprowadzili w czwartek z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych. Kontrola miała m.in. na celu przekonanie osób bezdomnych do skorzystania nocą z og czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
Kolejny zgon bezdomnego
W ostatnią niedzielę listopada strażnicy miejscy odkryli kolejne zwłoki bezdomnego mężczyzny. Funkcjonariusze kontrolując pustostan przy ul. Wyszogrodzkiej pod kątem przebywania w nim osób bezdomnych natknęli się na zwłoki 60-letniego mężcz czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
Działania przy szpitalu
Prawie 270 interwencji w sprawie nieprawidłowego parkowania w rejonie szpitala na Winiarach  wpłynęło do dyżurnego Straży Miejskiej. Interwencje te wpłynęły do dyżurnego już po uruchomieniu dodatkowych miejsc do parkowania.     czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
fotoradar na grudzień
Informujemy, iż po uzgodnieniu z Komendą Miejską Policji w Płocku w miesiącu grudniu urządzenie samoczynnie rejestrujące przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami (fotoradar), ustawiane będzie na następujących ulicach: &nb czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
znaleziono spalone zwłoki
28 listopada około godziny 8.30 patrol Straży Miejskiej znalazł zwłoki prawdopodobnie osoby bezdomnej. Zwłoki leżały w spalonym szałasie.   Do tragedii doszło na terenie ogródków działkowych przy ul. Szpitalnej. Ciało odnaleź czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-24  
Kontrole boisk szkolnych
Rejonowi Straży Miejskiej rozpoczęli kontrole boisk szkolnych. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zajęć z wychowania fizycznego na boiskach szkolnych. Skontrolowano  wczoraj 5 szkół.   czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-24  
Alarmy bombowe
15 strażników miejskich zabezpieczało  trzy miejsca do których nieznani sprawcy rozesłali droga emaliową informację o podłożonych ładunkach wybuchowych.   Informacje o bombach wysłane zostały do Prokuratury Okręgowej przy czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-03  
Fotoradar w lipcu
Informujemy, iż po uzgodnieniu z Komendą Miejską Policji w Płocku w miesiącu lipcu rządzenie samoczynnie rejestrujące przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami (fotoradar), ustawiane będzie na następujących ulicach:   czytaj więcej »

 

dodano: 2014-05-05  
Prawo strażnika do legitymowania
Strażnik miejski w celu ustalenia tożsamości ma prawo żądania okazania dokumentów, a jeśli osoba nie ma ich przy sobie, podania wszelkich informacji dotyczących tożsamości. Odmowa podania tych danych jest wykroczeniem zagrożonym karą grz czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Straż Miejska w Płocku »

 

153 690 502