Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal internetowy Teraz Płock- Lokalna nawigacja w biznesie

terazplock.pl logo
Dziś jest 20 Maja 2019 roku, imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

PBU Interbud Płock

Odwiedziny

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
166 231 193

 

Nieruchomości Płock

Informacje

2014-12-11

Działania przy szpitalu

Prawie 270 interwencji w sprawie nieprawidłowego parkowania w rejonie szpitala na Winiarach  wpłynęło do dyżurnego Straży Miejskiej. Interwencje te wpłynęły do dyżurnego już po uruchomieniu dodatkowych miejsc do parkowania.

 

 


 

 

W rejonie szpitala działają również stałe patrole Straży Miejskiej. I do póki, taki oznakowany patrol jest przy szpitalu wszyscy parkują prawidłowo, w momencie, kiedy strażnicy odjadą wezwani do innej interwencji amatorów nieprawidłowego parkowania nie brakuje.

 

Po raz kolejny przypominamy, że na mandat w kwocie 300 zł. i 1 punkt karny narażają się wszyscy kierujący, którzy pozostawią swoje auto zastawiając część skrzyżowania przy dojeździe do głównego wejścia szpitala i oddziału ratunkowego przy ul. Medycznej. Tak nieprawidłowo zaparkowane auto może zostać również odholowane na parking strzeżony, a wtedy koszty związane z odzyskaniem pojazdu wzrastają do prawie 1000 złotych.

 

 

 

 

 

 

Niestety pomimo nowo otwartego parkingu na 187 miejsc postojowych  oraz  parkingu na 67 samochodów usytuowanego w rejonie przystanku, z którego autobusy KM odjeżdżają w stronę centrum  amatorów nieprawidłowego parkowanie nie brakuje.

Trudno  również usprawiedliwić kierujących, którzy pomimo, tych 254 miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób przyjeżdżających do Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach  pozostawiają swoje pojazdy, także  na drodze dla karetek oraz  na zakazie zatrzymywania.

Dla tak bezmyślnego lekceważenia obowiązujących przepisów nie ma usprawiedliwienia. Zmuszeni jesteśmy do podjęcia bardziej drastycznych działań w stosunku do osób łamiących obowiązujące przepisy ruchu drogowego  w rejonie szpitala.

Odstępujemy  od pouczeń a zaistniałe wykroczenia kończyć będziemy jedynie w postępowaniu mandatowym lub w przypadku odmowy przyjęciu mandatu karnego, kierować będziemy wnioski do sądu.

 

źródło: Straż Miejska w Płocku

« wróć

 

Zobacz również z Straż Miejska w Płocku:

  Wiadomości 1 - 10 z 615

dodano: 2015-06-16  
Patrole rowerowe
Ruszyły już patrole rowerowe Straży Miejskiej. Nie tylko patrole piesze, służba z wykorzystaniem radiowozów, ale również strażnicy miejscy na rowerach dbać będą o bezpieczeństwo mieszkańców. Strażnicy miejscy na rowerac czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
Działania prewencyjne
Rejonowi Straży Miejskiej przeprowadzili w czwartek z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych. Kontrola miała m.in. na celu przekonanie osób bezdomnych do skorzystania nocą z og czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
Kolejny zgon bezdomnego
W ostatnią niedzielę listopada strażnicy miejscy odkryli kolejne zwłoki bezdomnego mężczyzny. Funkcjonariusze kontrolując pustostan przy ul. Wyszogrodzkiej pod kątem przebywania w nim osób bezdomnych natknęli się na zwłoki 60-letniego mężcz czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
fotoradar na grudzień
Informujemy, iż po uzgodnieniu z Komendą Miejską Policji w Płocku w miesiącu grudniu urządzenie samoczynnie rejestrujące przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami (fotoradar), ustawiane będzie na następujących ulicach: &nb czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
znaleziono spalone zwłoki
28 listopada około godziny 8.30 patrol Straży Miejskiej znalazł zwłoki prawdopodobnie osoby bezdomnej. Zwłoki leżały w spalonym szałasie.   Do tragedii doszło na terenie ogródków działkowych przy ul. Szpitalnej. Ciało odnaleź czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-24  
Kontrole boisk szkolnych
Rejonowi Straży Miejskiej rozpoczęli kontrole boisk szkolnych. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zajęć z wychowania fizycznego na boiskach szkolnych. Skontrolowano  wczoraj 5 szkół.   czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-24  
Alarmy bombowe
15 strażników miejskich zabezpieczało  trzy miejsca do których nieznani sprawcy rozesłali droga emaliową informację o podłożonych ładunkach wybuchowych.   Informacje o bombach wysłane zostały do Prokuratury Okręgowej przy czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-03  
Fotoradar w lipcu
Informujemy, iż po uzgodnieniu z Komendą Miejską Policji w Płocku w miesiącu lipcu rządzenie samoczynnie rejestrujące przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami (fotoradar), ustawiane będzie na następujących ulicach:   czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-03  
STOP 18
Jak co roku w pierwszych dniach wakacji płocka Straż Miejska podjęła działania związane z realizacją programu odpowiedzialnej sprzedaży wyrobów tytoniowych „STOP 18”.  Tylko w ciągu  czterech godzin akcji patrol odwied czytaj więcej »

 

dodano: 2014-05-05  
Prawo strażnika do legitymowania
Strażnik miejski w celu ustalenia tożsamości ma prawo żądania okazania dokumentów, a jeśli osoba nie ma ich przy sobie, podania wszelkich informacji dotyczących tożsamości. Odmowa podania tych danych jest wykroczeniem zagrożonym karą grz czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Straż Miejska w Płocku »

 

153 689 622