Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal internetowy Teraz Płock- Lokalna nawigacja w biznesie

terazplock.pl logo
Dziś jest 23 Stycznia 2019 roku, imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

PBU Interbud Płock

Odwiedziny

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
161 471 341

 

Nieruchomości Płock

Informacje

2015-08-17

Płock będzie europejską stolicą folkloru

Już po raz czwarty w Płocku odbędzie się Vistula Folk Festival. W dniach 18-23 sierpnia płocczanie będą mogli podziwiać regionalne tańce, śpiewy oraz stroje zespołów z Gruzji, Irlandii, Mongolii, Serbii, Sri Lanki, Ukrainy i Polski.

 

Vistula Folk Festival jest jednym z najstarszych festiwali folklorystycznych w kraju. W latach 1967-1980 festiwal funkcjonował pod nazwą Ogólnopolski Festiwal Folkloru i Sztuki Ludowej w Płocku. Cztery lata temu, po prawie trzech dekadach, festiwal powrócił oferując płocczanom jeszcze bardziej bogaty program artystyczny. Reaktywowanemu festiwalowi nadano charakter międzynarodowy. Co roku uczestniczą w nim zespoły z rożnych stron świata. Każdy z goszczących na scenie zespołów prezentuje program, który opowiada o historii, tradycji kraju z którego pochodzi.

Przedsmakiem tegorocznej edycji będzie występ gruzińskiego Ensemble Orioni w niedzielę 16 sierpnia w płockich galeriach handlowych (11.00 – Atrium Mosty I piętro okolice food courtu, 14.00 - galeria Mazovia I piętro okolice food courtu, 16.00 – galeria Wisła parter).                                                                         

Oficjalnie Vistula Folk Festival rozpocznie się 18 sierpnia (wtorek). O godz. 15.30 przed ratuszem POKiS zaprezentuje wszystkie zespoły, które wystąpią w tegorocznej edycji - Sawsiri ze Sri Lanki, Trim The Velvet z Irlandii, Ensemble Orioni z Gruzji, trio muzyczne zespołu Kołos z Ukrainy, grupę tancerzy i śpiewaków z Ułan Bator z Mongolii, Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Wisła”.   W środę, 19 sierpnia w Parku Północnym o godz. 18 odbędzie się koncert inauguracyjny. Program artystyczny będzie różnił się od tego, który obejrzymy dwa dni później w płockim amfiteatrze. Z uwagi na to, iż jest to koncert plenerowy, liczba miejsc siedzących będzie ograniczona (POKiS zapewnia około 800 krzeseł). Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Zgodnie z tradycją jeden dzień występów jest wyłączony dla mieszkańców. 20 sierpnia artyści odwiedzą domy dziecka oraz domy pomocy społecznej.

W piątkowe popołudnie, 21 sierpnia o godz. 18 na Starym Rynku POKiS zaprasza na bezpłatny koncert folkowy. Kapela „STROYNOWSKIFOLKBAND” składająca się z pięciu muzyków i trzech wokalistek, którzy wykonują pieśni: kurpiowskie, mazowieckie, białoruskie i ukraińskie. Współczesne aranżacje i mistrzowskie wykonanie nadają ludowym piosenkom nowe brzmienie i jakość. Koncert towarzyszy Jarmarkowi - Św. Bartłomieja - 21-23.08, Stary Rynek, szczegóły: www.ars.plock.pl.

W sobotę 22 sierpnia o godz. 19 w amfiteatrze odbędzie się koncert galowy, podczas którego będziemy mogli podziwiać najlepsze pozycje z repertuaru wszystkich wykonawców.

Impreza w roku 2014 została wyróżniona certyfikatem CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej). CIOFF to organizacja, która przyznaje specjalne, prestiżowe wyróżnienia wysoko ocenianym festiwalom oraz zespołom folklorystycznym na całym świecie. Bilety w cenie 5 zł do kupienia w bileterii POKiS (ul. Tumska 9a, w pn, wt, śr, pt 7.30 - 15.30, czw 7:30 - 18:00), na stronie www.pokis.infoserw.pl oraz bezpośrednio przed koncertem.


Ponadto, w niedzielę w katedrze o godz. 11.30 odbędzie się, jak co roku, msza św. w intencji uczestników festiwalu. Nabożeństwo będzie połączone z występem każdego zespołu, który w narodowym stroju wykona pieśń religijną własnego wyznania. Po mszy, około godz. 12.30, ruszy barwny korowód, który zakończy występ zespołów na Starym Rynku.

Więcej szczegółów na www.pokis.pl oraz vistulaff.pl
Organizatorzy: POKiS, UMP
Sponsorami Vistula Folk Festival są PKN ORLEN, BASTION, OKNOPLAST, HORMANN
Partnerzy: KM Płock, ARS Sp. z o.o., Pizzeria Dowozorro

 

Galeria do tej informacji (klknij na miniaturze, aby ją powiększyć):

źródło: Urząd Miasta Płocka

« wróć

 

Zobacz również z Urząd Miasta Płocka:

  Wiadomości 1 - 10 z 3364

dodano: 2015-08-29  
Podolanka czasowo nieczynna
Pływalnia Miejska Podolanka z powodu przerwy technologicznej zostanie wyłączona z użytkowania od 1 września. Chętni będą mogli wrócić na pływalnię 14 września. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do korzystania z innych obiektów czytaj więcej »

 

dodano: 2015-08-29  
Ulice Kwiatka i Kolegialna przejezdne od wtorku
Informujemy, że w nocy 31 sierpnia / 1 września 2015 planowane jest otwarcie dla ruchu ul. Kwiatka i skrzyżowania ulic Kolegialna – 1 Maja – Pl. Obrońców Warszawy. Ulica 1 Maja nadal będzie zamknięta dla ruchu na remontowanych o czytaj więcej »

 

dodano: 2015-08-29  
Święto Straży Miejskiej
- Wasza obecność w mieście daje nam wszystkim poczucie bezpieczeństwa – mówił do płockich strażników miejskich zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski. Municypalni obchodzili dziś swoje święto. Uroczystość odbyła się czytaj więcej »

 

dodano: 2015-08-17  
Uwaga kierowcy! Dużo zmian na drogach
Od poniedziałku czekają kierowców i pasażerów KM kolejne zmiany na płockich ulicach i drogach. W poniedziałek zamknięta zostanie ul. Dobrzykowska. Przez najbliższe 1,5 miesiąca będą trwały prace nad remontem nawierzchni ulicy na odci czytaj więcej »

 

dodano: 2015-07-13  
Ależ Talerz - II Turniej Ultimate Frisbee w Płocku
W najbliższy weekend, 18 - 19 lipca 2015 roku obędzie się II turniej Ultimate Frisbee o Puchar Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Organizatorem zawodów jest Flyons Płock wraz z Miejskim Zespołem Obiektów Sportowych. &n czytaj więcej »

 

dodano: 2015-07-13  
Nie daj się oszukać – sprawdź paragon
To nazwa letniej akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów. Jej celem jest zachęcenie kupujących nie tylko do brania, ale także do sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych.   Ministerstwo Finansów zwraca  uw czytaj więcej »

 

dodano: 2015-07-13  
Wandal zatrzymany
Płoccy policjanci ustalili, kto jest sprawcą uszkodzenia pomnika Księcia Bolesława Krzywoustego. Sprawca nie tylko uszkodził pomnik, ale również chciał zmienić historię Polski. Trzynastoletni chłopak, to jeden ze sprawców, któ czytaj więcej »

 

dodano: 2015-06-16  
Płocki Dzień Wisły
W sobotę 20 czerwca na płockim nabrzeżu im. Stanisława Górnickiego odbędzie się Płocki Dzień Wisły. Głównymi atrakcjami imprezy będą m.in. pokazy Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, Orkiestry Marynarki Wojennej, pokazy jedn czytaj więcej »

 

dodano: 2015-06-16  
Triathlon w upale
Nad zalewem Sobótka i w malowniczej scenerii płockiej skarpy wiślanej odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. Jest to jedna z dwóch największych imprez triatlonow czytaj więcej »

 

dodano: 2015-03-26  
Nowe boiska sportowe na Podolszycach
Boiska sportowe powstały na osiedlu Podolszyce Południe przy Szkole Podstawowej nr 22.Dziś Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oficjalnie przekazał obiekt dzieciom i młodzieży ze szkoły.   W ramach zadania inwestycyjnego na terenie po star czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Urząd Miasta Płocka »

 

149 053 161