kopanie stawów Płock

Wielu właścicieli działek decyduje się na budowę własnego stawu lub oczka wodnego na terenie swojej posesji. Dzięki nim ogrody z pewnością zyskują walory estetyczne, ale nie tylko. Niewielkie akweny wodne mają bardzo korzystny wpływ na środowisko. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej borykamy się z problemem suszy, mogą one przyczynić się do poprawy sytuacji i znacznie zmniejszyć jej skutki. A to zaledwie początek ich cennego wpływu na otaczającą nas przyrodę.

Co zatem należy zrobić w pierwszej kolejności, by cieszyć się własnym zbiornikiem wodnym? Warto pamiętać, iż wykopanie stawu o powierzchni do 1000 m² oraz głębokości nieprzekraczającej 3 m nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę. Drugą niewątpliwie ważną kwestią do przemyślenia jest z pewnością jego położenie. Liczy się tu zarówno ukształtowanie terenu, jak i stopień nasłonecznienia. Ważne, by było to miejsce, w którym będziemy chcieli spędzać swój wolny czas i relaksować się na łonie natury.

Kolejnym krokiem jest wybór firmy, która wykona wszystkie niezbędne prace przy użyciu profesjonalnego sprzętu, w tym przypadku konieczne będzie użycie koparki. Po przygotowaniu terenu można rozpocząć wykop. Koparka rozpoczyna pracę od samego środka zbiornika, tworząc zagłębienia w dnie, które w przypadku obniżenia się poziomu wody będą schronieniem dla ryb. Jeśli jest to projekt stawu, który zostanie zalany wodą wodociągową na jego dno, jak i wyprofilowane brzegi, układa się warstwę ochronną z piasku i gliny, a następnie matę z włókniny. Tak przygotowany teren pokryty zostanie ostatecznie folią, a następnie wypełniony wodą. Kiedy budowa zbiornika jest już zakończona można przystąpić do wykończenia brzegów i sadzenia roślin.

Kopaniem stawów na rynku płockim zajmuje się od lat firma TSH LEWANDOWSKI.

Oferuje ona wysoką jakość oferowanych usług oraz korzystne ceny. Firma dynamicznie się rozwija, stale zwiększając zakres swej działalności, dbając zarówno o jakość posiadanego sprzętu, a także kwalifikacje zatrudnionego personelu.

TSH LEWANDOWSKI wykonuje na terenie Płocka i okolic również roboty ziemne i drogowe, kopanie przyłączy wod-kan, kopanie fundamentów, niwelowanie terenu, wyburzenia, odśnieżanie oraz usługi transportowe samochodami ciężarowymi – wywrotkami dwuosiowymi, trzyosiowymi, czteroosiowymi, ciągnikiem siodłowym z naczepą o różnej ładowności.

W bogatej ofercie firmy znajdują się:

  • usługi koparkami kołowymi i gąsienicowymi,
  • usługi koparko-ładowarką JCB,
  • usługi mini koparką,
  • usługi ładowarką fadromą,
  • transport,
  • transport maszyn budowlanych,
  • wynajem przyczepy niskopodwoziowej.

TSH LEWANDOWSKI posiada w sprzedaży różne rodzaje kruszyw: piasek – sortowany, wiślany, podsypkowy (drobny i gruby), żwir, pospółkę, kruszywo 4:8, 8:16, 16:32, tłuczeń betonowy, kamień kruszony, humus (ziemia) oraz torf.

Zachęcamy do skorzystania z usług firmy TSH LEWANDOWSKI.

powrót