Ogród stanowi najbliższe otoczenie naszego domu. To przestrzeń, w której możemy odpocząć na łonie natury w towarzystwie najbliższych, wśród kwiatów, warzyw czy drzewek owocowych. Każdy może zaaranżować ogród według własnych preferencji, dzięki czemu będzie on w pełni odpowiadał naszym potrzebom. Dla wielu praca wśród zieleni staje się pasją, a jej efekty wyzwalają radość i satysfakcję. Posiadanie ogrodu to bez wątpienia również obowiązek. Aby cieszyć się jego urokami wymaga on poświęcenia czasu i energii.

Dość nieśmiało rozpoczęła się wiosna. To czas, w którym wykonujemy pierwsze prace na naszych działkach. Co zrobić, by ogród wybudził się z zimowego snu? Jak przywrócić mu jego piękno?
W końcu, jakie zabiegi pielęgnacyjne czekają nas w najbliższych tygodniach?

Przygotowania ogrodu do nowego sezonu warto rozpocząć od gruntownego sprzątania. To czas, by uporządkować trawnik, w tym celu stosujemy wertykulację, grabienie, nawożenie i podlewanie. Kolejnym krokiem jest uporządkowanie rabat, na których stosujemy przycinanie i prześwietlanie żywopłotów oraz krzewów, rozsypanie nawozu, pielenie oraz odświeżenie i uzupełnienie kory. Kiedy ogród zostanie uprzątnięty można rozpocząć kolejny etap, czyli sadzenie, przesadzanie oraz sianie.

Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zajmą się pielęgnacją ogrodu, a także wprowadzą do naszego otoczenia nowe rozwiązania. Projektowaniem ogrodów i kompleksową realizacją projektów w tym zakresie, na rynku płockim, zajmuje się od wielu lat firma „Ale Ogród”. Posiada ona w swojej ofercie szeroki zakres usług. Fachowcy wykonają projekt ogrodu, mając na uwadze indywidualne życzenia i potrzeby klienta. Zajmą się także sadzeniem i kompleksową pielęgnacją zieleni oraz tworzeniem systemów nawadniających i oczek wodnych. Dobiorą odpowiednie preparaty, odżywki i nawozy, które wspomogą nasze kwiaty, krzewy i drzewa.

Firma „Ale Ogród” oferuje:

  • projektowanie i zakładanie zieleni,
  • systemy nawadniania,
  • usługi mini koparką,
  • usługi mini traktorkiem,
  • usługi glebogryzarką seperacyjną,
  • wycinanie darni,
  • usługi koparką łańcuchową,
  • zakładanie robotów koszących.

Jeśli chcemy zadbać o swój ogród lub całkowicie go odmienić warto skorzystać z usług profesjonalistów z „Ale Ogród”! Dzięki temu unikniemy wielu błędów, a nasze otoczenie zachwyci wszystkich domowników i nie tylko. Oryginalne aranżacje i modne rozwiązania – to wszystko zapewnia firma „Ale Ogród” z Płocka.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług firmy „Ale Ogród”!

powrót